Yoğun Bakım
11 Şubat 2022

YOĞUN BAKIM HASTA YAKINI BİLGİLENDİRME

-Yoğun bakım özel bir birim olduğu için kontrolsüz hasta ziyareti yapılması uygun değildir. Sorumlu hekimin uygun gördüğü  saatlerde  hemşire gözetiminde hasta yakınlarından sadece 1 kişinin 5 dk. ziyaret etmesine izin verilir.

-Ziyaret sırasında yüksek sesle konuşulmamalı, resim çekilmemeli ve cep telefonu kullanılmamalıdır.

-Erişkin Yoğun bakım ünitelerinde, sorumlu hekim tarafından
12:30-13:00 saatleri arasında yoğun bakım ünitesi hasta yakını bilgilendirme odasında bilgi alabilirsiniz.

-Yenidoğan yoğun bakım  ünitelerinde hemşirenin izni ve beraberinde bebeğinizi emzirebilirsiniz

-Yenidoğan yoğun bakım  ünitelerinde, sorumlu hekim tarafından
15:30-16:00 saatleri arasında yoğun bakım ünitesi hasta yakını bilgilendirme odasında bilgi alabilirsiniz.

-Hasta yakınlarının 24 saat kalabileceği bekleme salonumuz mevcuttur.

 •  

  Ziyaretçi Kuralları

  • Yoğun Bakım Üniteleri sizlerin de bildiği gibi, özel bakım gerektiren hastaların yattığı bölümdür. Ziyaretçi sayısının ve süresinin kısıtlanması hastalarımızın iyiliği için çok önemlidir. Her hastanın bir yakını ziyarete alınacaktır.          Ziyaret süresi 5 dakika ile 10 dakika arasındadır.
  • Hastalık yapan mikropların en çok ellerimiz yoluyla geçtiği tüm dünyada kabul edilen bir gerekçedir. Bu nedenle yoğun bakım ünitesine giriş ve çıkışlarda ellerimizi mutlaka yıkamalı ve sağlık çalışanlarının gösterdiği şekilde el dezenfektanları kullanarak ellerimizi dezenfekte etmeliyiz.
  • İzolasyona aldığımız hastalarımız da siz ziyaretçilerimizi ve diğer yatan hastalarımızı korumak adına sağlık personelimiz sizden izolasyon önlemleri çerçevesinde bazı koruyucu malzemeleri giymemiz ve hastayla temas etmemenizi isteyebilir, bu durumda sağlık çalışanımıza uyum göstermenizi rica ederiz.
  • Sağlık çalışanları, sizlerden bu kurallara uymanızı istediğinde hassasiyet göstermenizi önemle rica eder, ilgi ve desteğiniz için teşekkür ederiz.