SİLİFKE DEVLET HASTANESİ

Mersin İlSağlık Müdürlüğü
SİLİFKE DEVLET HASTANESİ

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yoğun Bakımlar

Güncelleme Tarihi: 17/05/2018
ERİŞKİN YOĞUN BAKIM HİZMETLERİ

Yoğun bakım ünitemizde 19 adet tam donanımlı hasta yatağı(5 yatak 1. basamak, 14 adet 2. basamak) ,3 adet mekanik ventilatör,2 adet transport ventilatörü ve 1 adet kan gazı cihazı mevcuttur. Deneyimli uzman doktor ve yoğun bakım sertifikalı hemşireler tarafından 24 saat hizmet verilmektedir.

Hasta yakınlarının 24 saat kalabileceği,içinde;

Oturma kanepeleri

Yemek masaı ve sandalyeleri

Eşyaların konulması için dolaplar

Televizyon ve kütüphanesi olan bekleme salonu bulunmaktadır.

 Hastalarımız hakkında hergün saat 12.30 ve 13.00 da  ve gerektikçe bilgi güvenliği sağlanarak yoğun bakım hasta yakınları bekleme alanında  bulunan bilgilendirme odasında bilgi alabilirsiniz. Günde en az 1 kez yoğun bakımünitesi sorumlusu hekimi ve hemşirelerin uygun gördüğü saatlerde hastanızı hemşire gözetiminde 5 dakika ziyaret edebilirsiniz

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM HİZMETLERİ

Yenidoğan yoğun bakım ünitemizde 4 adet küvöz,9 adet küvöz üstü fototerapi,1 adet led fototerapi 1adet transport küvöz ve ventilatör cihazı mevcuttur.Yenidoğan yoğun bakım hemşirelerinin izni ve beraberinde bebeğinizi emzirebilirsiniz.Bebeğiniz hakkında hergün  saat 15.30 16.00da ve gerektikçe bilgi güvenliği sağlanarak yoğun bakım hasta yakınları bekleme alanında bulunan bilgilendirme odasında bilgi alabilirsiniz.