SİLİFKE DEVLET HASTANESİ

Mersin İlSağlık Müdürlüğü
SİLİFKE DEVLET HASTANESİ

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Başhekim

Güncelleme Tarihi: 17/08/2018

BAŞHEKİM.jpg

BAŞHEKİM

Op. Dr. ÖZGÜR OZAN KARAK

 

             1977 MERSİN DOĞUMLU ÖZGÜR OZAN KARAK;  İLK ORTA VE LİSE EĞİTİMİNİ MERSİN DE  TAMAMLADI. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ MEZUNUDUR. ASKERLİK HİZMETİNİ TUNCELİ İL JANDARMA ALAYINDA SAĞLIK SORUMLUSU ASTEĞMEN-TEĞMEN OLARAK YAPTI. PRATİSYEN HEKİM OLARAK MERSİN SİLİFKE GÖKBELEN SAĞLIK OCAĞI , MERSİN ÇAVAK SAĞLIK OCAĞI, MERSİN GÖZNE SAĞLIK OCAĞI (GEÇİCİ GÖREV) VE MERSİN E TİPİ CEZAEVİ SAĞLIK REVİRİNDE (GEÇİCİ GÖREV) ÇALIŞTI.

TIPTA UZMANLIK SINAVINDA  (TUS DA) MERSİN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK CERRAHİ ANABİLİM DALINI KAZANDI VE AYNI YERDEN ÇOCUK CERRAHİ UZMANI ÜNVANINI ALDI.

ANDOLU ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ ÖN LİSANSINI ONUR BELGESİ İLE BİTİRDİ.

UZMAN HEKİM OLARAK ;  MERSİN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK CERRAHİSİ ANABİLİM DALINDA, OSMANİYE DEVLET HASTANESİ ÇOCUK CERRAHİ KLİNİĞİNDE VE MERSİNDE ÖZEL HASTANELERDE  GÖREV YAPTI.

ULUSAL POSTER , SÖZLÜ BİLDİRİM VE MAKALE ÇALIŞMALARI BULUNMAKTADIR.

‘’KOROZİV MADDE İÇEN ÇOCUKLARDA TANI VE TEDAVİ ÖZELLİKLERİ AİLESEL ETKENLER VE YAŞAM KALİTESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ ‘’ İSİMLİ TEZ ÇALIŞMASI BULUNMAKTADIR.

NRK (NEONATAL RESÜSİTASYON KURSU)  , ÇİLYAD ,LAPAROSKOPİK CERRAHİ VE İŞYERİ HEKİMLİĞİ SERTİFİKALARINA SAHİPTİR.

EVLİ VE BİR ÇOCUK BABASI OLAN ÖZGÜR OZAN KARAK ; YÖNETİCİ OLARAK MUT DEVLET HASTANESİNDE VEKALETEN BAŞHEKİMLİK YAPTI.  24.05.2017 TARİHİNDEN BERİ SİLİFKE DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ OLARAK GÖREV YAPMAKTADIR.